BPA’NIN BEBEKLERİMİZİN HAYATINDA YERİ YOK!BAMBİNO 29.06.2017

BPA nedir?

Açılımı "Bisphenol A" olan BPA, sert plastiklerin içinde bulunan kimyasal bir bileşendir; gıda ve içecek ambalajlarında bulunur. İnsan vücudunda östrojen ve diğer hormonlara benzer yapıdadır.

GMP Sertifikası, ürünlerin sürekli kalite standartlarına göre üretilmesini ve kontrol edilmesini sağlayan bir sistemdir. Nihai ürünün test edilmesi yoluyla, üretimde sürecinde karşılaşılan ve ortadan kaldırılamayan riskleri en aza indirgemek için tasarlanmıştır.

BPA birçok ürünün yapımında kullanılmaktadır. (Su şişelerinde, biberonlarda, diş dolgularında, tıbbi aletlerde, kontakt lenslerde…) BPA; endokrin sisteminde -iç salgı bezlerinin üretildiği sistem- engelleyicidir. Bu doğal hormonların fonksiyonuna, hareketine, salgısına ve üretimine müdahale eder. Basitleştirecek olursak BPA, vücudumuzdaki hormonlarımızın taklitçisidir. Bu da sağlığımızı tehlikeye sokan bir durumdur. Özellikle bebekler ve küçük çocuklar BPA’nın etkilerine karşı oldukça hassaslardır.

EFSA (European Food Safety Authority) Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) 2006 yılında BPA’nın etkileri üzerinde çalışmalar yaparak Avrupa ülkelerinde BPA’nın kullanımını özellikle bebek ve çocuklarda azaltmaya, hatta sıfıra indirgemeye çalıştılar.

Biz de Bambino Ailesi olarak bebeklerimize, çocuklarımıza zararlı gelebilecek her maddeden kaçınıyoruz ve ürünlerimizde BPA maddesi kesinlikle bulunmamaktır. Ürünlerimizin her biri BPA %0 özelliğine sahiptir.