YENİ DOĞAN BEBEK MASAJI NASIL YAPILIR?

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra sıra onlarla dünyadaki bağlarınızı kuvvetlendirme zamanı! Bebeğinize masaj yapmak onunla iletişim kurmanın harika bir yoludur. Ayrıca yeni doğan bebek masajı bebeğin bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken, motor becerilerini geliştirir ve kilo almalarına yardımcı olur. Bebeğinize masaja başlamadan önce doktorunuza bu konuda danışmanız daha güvenilir bir hareket olacaktır. Bebeğinizin yeni dünyaya adapte olmasına yardımcı olması için vücutlarının her yerine masaj yapın; onları yatıştırın. Doğal bebek yağları, şarkılar ve yumuşak battaniyeler ile bebeğinizi kendi dünyanızla tanıştırın.

Bebek Masajı Nasıl Yapılır?

1-Göğüs, Sırt ve Karın Masajları:

Ellerinizi göğüs kafeslerinden bebeğinizin beline doğru hareket ettirin. Avuç içlerinizi bebeğinizin vücudunda çok minik bastırarak sağa sola doğru hareket ettirin. Tüm taraflara ulaşmak için ellerinizi yatay olarak götürüp getirerek bu masajı yapabilirsiniz.

Özellikle yeni doğmuş miniklerde hiç baskı yapmamaya ve nazik davranmaya özen gösterin. Masajın faydalarını artırmak için biraz baskı yapılması iyi olsa da yeni doğan bebeğinizin küçük bedenini çok fazla zorlamak tehlikeli olabilir.

Parmak uçlarınızla minik karnında yuvarlaklar çizin. Saat yönünü takip ederek yaptığınız bu masaj bebeğinizin sindirim sisteminin çalışmasını kolaylaştırır. Ayrıca gaz atımı da sağlar.

Bebeğinize masaj yaparken onunla konuşarak odağı üzerine çekin ve ona tatlı bir tonla "Seni Seviyorum" diyerek sevginizi gösterin. Cümleyi hecelerken parmaklarınızı da bu sese senkronize etmeye özen gösterin hareketlerinizde.

Bebeğinizin göğsünde ellerinizle bir kalp oluşturun. Avuçlarınızı göğsüne koyarak hafif masajlar yapın. Bu, sindirimlerini kolaylaştıracaktır.

Bebeğinizi yüzüstü çevirin. Ellerinizi çember yaparak, parmak uçlarınızla bebeğinizin sırt ve omurga bölgesine yukarı aşağı hareket edin. Bu masajda dikkat etmeniz gereken nokta baskı yapmamak. Nazik ve yumuşak hareketler yapmaya özen gösterin.

Yüz ve Kafa Masajları:

Bebeğinizin kafasını iki elinizle hafifçe kavrayın ve ince saçları arasında hafif ve nazik bir şekilde daireler çizerek masaj yapın.

Parmak uçlarınızı kullanarak bebeğinizin şakaklarına ve kaş ortası bölgesine nazik masajlar yapın.

Yüzünü okşayın. Burnunu, kaşlarını, yanaklarına yumuşak dokunuşlar yaparak onunla iletişime geçin. Her dokunuşunuzda yüzünü tanımasını sağlamak ve sıkı bir bağ kurmak için yüzünün dokunduğunuz bölümlerinin isimlerini söyleyin.

Kol ve Bacak masajları:

Bebeğinizin minik avuçlarına baş parmağınızla masaj yapın.

Bebeğinizin kollarını nazikçe tutarak kelebek kanatları gibi açın ve kapatın. Ellerini tutarken ona bakarak gülümseyin. Bu bebeğinizin kaslarını rahatlatan bir masaj olacaktır.

Mükemmel bir masaj deneyimi oluşturmak için:

1-Bir masaj süresini 30 dakikada tutmaya özen gösterin. Acele içerisinde yapmayın. Rahat ve sakince yapacağınız masaj ile hem bebeğiniz hem de sizin için rahatlatıcı bir terapi etkisi ortaya çıkar. Bebeğiniz masaj ile mayışır ve uykulu hale gelebilir, bu yüzden masaj rutininizi bebeğinizi uyutmadan önceye saklayabilirsiniz.

2- Bebeğinizin karnını doyurduktan en az bir saat sonra masaja başlayın. Bu sayede sindirimlerine yardımcı minik egzersizlerle minikler daha sağlıklı bir şekilde hazmederler.

3- Masaj sırasında odanın sıcaklığının 24 olmasına özen gösterin. Masaj yapacağınız yerde, bebeğinizin altında bir battaniye bulundurun. Bu, masaj sırasında bebeğinizin üşümesini engelleyecektir.

4- Masajın sakinleştirici etkisini ve bebeğinizin hassas cildini nemlendirip rahatlatacak bebek yağları kullanın. Bambino'nun aloe veralı bebek yağı banyo sonrası, masajlar ve diğer kullanımlar için uygun bebeğinizin hassas cildini korumaya yardımcı olur.

İpucu: Parmaklarınız arasına bir miktar döktüğünüz Bambino bebek yağını avuçlarınızda ısıttıktan sonra bebeğinizin vücuduna sürmeniz ciltlerini nemli ve canlı tutar. Hoş kokulu ve sağlıklı alerjen maddeler içermeyen Bambino bebek yağını düzenli kullanımınız halinde bebeğinizin kilosunda da gözle görülür bir kilo artışı olacaktır.

Bambino bebek yağı ile hemen tanışmak ve satın almak için şimdi linke tıklayın!