DİŞ ÇIKARAN BEBEĞİNİZE YARDIMCI OLACAK ÜRÜNLER

Diş Çıkaran Bebeğinize Yardımcı olacak Ürünler!

Diş çıkarma bazı bebekler için epey ıstıraplı olabiliyor, hayatlarının başında karşılaştıkları bu zorlu sınavı kolaylaştırmanın bazı yolları yok değil! Unutmamalı ki, her bebek farklıdır ve bebeğiniz için en uygun rahatlatma yöntemini bulana kadar birkaç farklı şeyi denemek zorunda kalabilirsiniz.

Diş Kaşıyıcılar

Diş kaşıyıcılar bebeklerinizin çiğneme gelişimleri ile ısırma gelişimlerine yardım ederken; zorlu diş çıkarma sürecinde de en güvenilir rahatlatma aracıdır. Diş kaşıyıcılar bu huysuz hallerini almada ve acılarını hafifletmede en etkili somut yöntemlerdendir. Bambino “Figürlü Soğutuculu Diş Kaşıyıcı” gibi diş kaşıyıcılar soğutulabilirliği sayesinde bebeğinizin diş eti sorunlarını azaltmada en etkileyici ürünlerdendir. Soğukluğu ile ağrıyan bölgedeki acıyı hafifleten bu ürün, bebeğiniz için adeta bir meydan okuma dönemine dönüşen bu zaman periyodunda “Soğutuculu Diş Kaşıyıcı” en büyük kahramanlarından birine dönecektir adeta.

Hemen ürünü incelemek için tıklayınınız

TUTMA SAPLI SULU DİŞ HALKASI

Bambino Sulu Diş Halkası hem soğutulabilir hem de direkt olarak tutma sapı ile bebeğinizin hassas parmaklarında motor gelişimini de ilerleterek diş çıkarma sürecinde yaşadıkları ağız rahatsızlığını gidermek üzere tasarlanmıştır.

Hemen ürünü incelemek için tıklayınınız

Bebeğiniz Çiğnemeye Başladıysa

Bebeğinizin diş çıkarma işaretlerinden biri, parmaklarını, oyuncaklarını veya tuttuğu diğer nesneleri çiğnemeye başlamış olmasıdır. Bebeğiniz altı aylık veya daha büyükse çiğ meyve ve sebze gibi sağlıklı besinleri çiğnemeleri üzere verebilirsiniz. Örneğin elma veya havuç gibi dişlerini hem kaşıyabilecekleri hem de ısırma ve çiğneme gelişimlerini sağlayacak besinler kullanım için idealdir. Bebeğiniz beslenirken boğulma ihtimaline karşı her zaman yanında bulunmaya özen gösterin.

Diş Çıkarma Süresi Ne kadardır?

Bebeğinizin ilk dişinin ne zaman çıkacağına dair kesin bir zaman yoktur. Bebeğinizin ilk dişinin varacağı zaman belirlenmiş bir tarih yok. Çoğu bebek ortalama olarak altıncı aydan itibaren diş çıkarmaya başlar, ancak bu zaman daha erken veya daha geç de olabilir. Diş çıkarma süreci bir yıl veya daha fazla sürdürebilir. Minikler iki buçuk yaşına gelene kadar süt dişlerinin hepsini çıkarmış olmalıdır.