PREMATÜRE BEBEK ANNESİ OLMAK ANNELİK SANATININ EN ÖNEMLİ ESERİDİR!

Zordur prematüre bebek annesi olmak... Beklenmedik bir anda gelen müthiş bir sürpriz… Bu sürprizi nasıl karşılayacağını bilememek, elinin ayağının birbirine dolaşması halidir... Annelik sanatının en meşakkatli ve özel eseridir bu durum aslında. Evet, telaş, korku hali, panik ve endişeli hallere hemen hemen her prematüre annesi girmiştir. Önemli olan hızlıca bu psikolojiden çıkıp, bebeğe en üst seviyede bu dönemde nasıl yardımcı olunabileceğine yoğunlaşmaktır. Biraz sürpriz bir şekilde hayata erkenden “merhaba” diyen yaşamla erkenden tanışan bu minik savaşçıları bir an olsun yalnız bırakmamak ve her zaman onların yanında olmak ailelere düşen en önemli görevler arasında. Gelişim anlamında diğer bebeklerin gerisinde olan prematüre bebeklerin aile ile yoğun iletişimi, gelişimin desteklenmesi için müthiş önemlidir. Aslına her şey bundan sonra başlar…

Yani doğum sonrası yakın takip!

Öncelikle prematüre doğup yoğun bakım ünitesinde gelişimlerini büyük ölçüde tamamlayan bebeklerin doktor kontrolleri kesinlikle aksatılmamalıdır. Doktorların tavsiyeleri bu süreçte özellikle dikkate alınmalıdır. Gerekli olan aşıların takibinin yapılması ve nörolojik gelişiminin izlenmesi şeklinde devam etmesi gereken kontroller, prematüre bebeklerde daha özenle ve sıklıkla mutlaka takip edilmelidir.

Ailelerin yaklaşımı da bu süreçte oldukça önemlidir.

Prematüre bebeklerin aile ile yoğun iletişimi gelişimini olumlu yönde etkiler. Minik kahramanlar bu dönemde hiç yalnız bırakılmamalı ve sürekli bir şekilde kontrol altında olmalıdır.

Prematüre Alışverişi Önemli ve Özeldir

Bambino ailesi olarak prematüre bebeklerin sadece tek bir gün için değil her zaman yanındayız. Bu dönemde gelişimlerini en iyi şekilde sağlayacakları eşsiz ürün serimizle onlara iyi gelmek müthiş bir mutluluk kaynağı Bambino ailesi adına. Bebek bezi, biberonu, emziği pek çok bebek eşyasını Bambino prematüre serimizde rahatlıkla ve ekonomik bir şekilde bulabilirsiniz. Eşsiz serimiz hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilmek ve diğer ürünlerimizi yakından incelemek için www.bambino.c0m.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mutlu ve sağlıklı bebekler için daha çok Bambino…